wtorek, 20 września 2016

Polityka, polityka...

Nie, nie będę się dzisiaj politykować. Pozwolę sobie zachować własne poglądy dla siebie. O czym jednak chcę wspomnieć? O wpływie polityki na ludzi. Pozwolę sobie przytoczyć rozmowę na pewnej grupie na Facebooku, której byłam świadkiem i uczestnikiem.

Poszło oczywiście o film "Smoleńsk", o którym opinie są baaardzo różne, choć ja osobiście spotkałam się przede wszystkim z tymi negatywnymi. W każdym razie, pewna osoba oznajmiła, że nie chce iść na ten film (a w naszej szkole organizowane jest wyjście do kina, które zawsze jest obowiązkowe) z powodu poglądów politycznych. Inna osoba bardzo się z tego powodu oburzyła i zaczęła wypisywać, jak to bardzo PiS jest jedyną słuszną partią, a Smoleńsk najsłuszniejszym filmem. Kazała nawet zdecydować, czy jesteśmy patriotami, czy też zdrajcami, komunistami i targowiczanami.

Nie była to rozmowa na argumenty. Znaczy się, jakieś się pojawiły, ale w końcu zamiast nich zaczęły się sypać wyzwiska. W tym momencie właśnie się wtrąciłam i poprosiłam o niewyzywanie osób o odmiennych poglądach, żeby się przypadkiem nie poobrażać. Jedna ze stron (nie powiem, która) przeprosiła drugą, ale na odwrót nikt się nie doczekał. Co natomiast zrobiła ta druga osoba? Stwierdziła, że z honorem opuści grupę (by wkrótce do niej powrócić).

Dlaczego o tym piszę?

Pod żadnym pozorem nie chcę obrażać niczyich poglądów ani osób je wyrażających. Po prostu spójrzcie, co się dzieje — durna polityka dzieli ludzi. W imię czego? Jeżeli nie pasuje komuś odmienne zdanie innych w danym temacie, to po prostu go niech go nie porusza, a jeżeli już się pisze na taką dyskusję, to niech okaże odrobinę szacunku odmiennym poglądom. I nie mówię tu tylko o polityce, ale o wszystkich dziedzinach życia. Po prostu w polityce najlepiej to widać.

Dodam, że z powodu różnic w poglądach politycznych część mojej rodziny jest dość mocno skłócona. Może się powtórzę, ale w imię czego, do jasnej cholery? Nie warto się kłócić z powodu takich idiotyzmów.

Dziękuję za wysłuchanie tej lekkiej dygresji i do zobaczenia wkrótce :)

7 komentarzy:

 1. Polityka mnie nie interesuje, więc nie wypowiadam się na tematy z nią związane :-)
  Uważam, że to powinno być zajęcie, dla ludzi inteligentnych, z otwartym umysłem, i z wiedzą, jak to wszystko funkcjonuje. I gdyby ludzie się do tego stosowali, to świat byłby piękniejszy :) A na Smoleńsku byłem, i... chcę zapomnieć

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozmawiać o niej każdy nie musi, ale warto się orientować i mieć własne poglądy.

   Mnie rodzice nie puścili, ale słyszałam, że ten film zapukał w dno od spodu xD

   Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
 2. Hmmmm... masz? Pojęcie? I mówi to osoba, która chce spieprzyć do szwabów za parę lat. Fakt, masz pojęcie o kraju, który chcesz zostawić i wyjechać do je**nej adolfiny i Hitlerjugend.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie rozumiem... Co to ma do rzeczy? I o czym Ty piszesz?! O.o

   Fakt, mówiłem że mam takie plany, i to się nie zmieniło. Ale to nie będzie ucieczka, tylko wyjazd za lepszym życiem...

   Usuń
 3. Jeju taak, najbardziej denerwuje jak osoby, które się na tym nie znają mają najwięcej do powiedzenia. Dobry wpis, pozdrawiam :D

  OdpowiedzUsuń